عکس نوشته - آرشیو

تظاهرات در افغانستان، اولین چالش برای طالبان

تظاهرات در افغانستان، اولین چالش برای طالبان گالری

تظاهرات علیه به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان در بسیاری از شهرهای این کشور از جمله در کابل که در هفته گذشته سقوط کرد، در جریان است. این تظاهرات سراسری اولین چالش گسترده طالبان قلمداد می شود و این در حالی است که این گروه سعی دارد مجددا برند سازی کند و نشان دهد از پیشینه افراطی و جهادگرایی خود فاصله گرفته است. نحوه برخورد طالبان با این تظاهرات سراسری می تواند سنجشی مناسب برای میزان تغییر ادعایی این گروه باشد.

ادامه مطلب
آشوب در فرودگاه کابل
افغان های ناامید در تلاش برای فرار از افغانستان

آشوب در فرودگاه کابل

طالبان پس از تحت کنترل درآوردن کاخ ریاست جمهوری در کابل پایان جنگ را اعلام کرد. کشورهای غربی هنوز نتوانسته اند اتباع خود را از افغانستان خارج کنند چون فرودگاه کابل در آشوب فرو رفته و افغان های وحشت زده از قدرت گرفتن مجدد طالبان، به دنبال راهی برای فرار از کشورشان هستند. افغانستان در سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ تحت کنترل طالبان بود و خاطره دردناک آن سال ها اکنون بسیاری از شهروندان این کشور را به وحشت انداخته است. از زمان خروج ناگهانی نیروهای آمریکایی از افغانستان و قدرت گرفتن تدریجی طالبان، بسیاری به سمت مرزهای زمینی فرار کرده اند، اما به نظر می رسد بی نتیجه ماندن طولانی ترین جنگ آمریکا نهایتا با اشغال کابل اثبات شد.

ادامه مطلب
فرار افغان ها از خشونت های طالبان

فرار افغان ها از خشونت های طالبان گالری

با خروج ناگهانی نیروهای آمریکایی از افغانستان، طالبان بار دیگر در صدد کنترل این کشور برآمده است؛ اتفاقی که نشان دهنده شکست آمریکا در طولانی ترین جنگ این کشور است و نگرانی ها درباره بازگشت افغانستان به روزهای تاریک اسلام افراطی طالبان و سرکوب شدید شهروندان افغان را در پی داشته. جنگجویان طالبان از زمان قدرت گرفتن، فشارها و اعمال خشونت را در سراسر سرزمین های اشغالی تشدید کرده اند و این مساله بسیاری از غیرنظامی های افغان را به پنهان شدن در خانه ها یا فرار به سمت مرزها وا داشته است.

ادامه مطلب
تظاهرات در تایلند بر سر کووید-۱۹

تظاهرات در تایلند بر سر کووید-۱۹ گالری

بیش از هزاران تایلندی در تظاهرات علیه دولت این کشور با پلیس درگیر شدند. مساله ای که تظاهرات کنندگان را خشمگین کرده، شکست خوردن دولت تایلند در رسیدگی به همه گیری کرونا و تاثیرات آن بر اقتصاد این کشور است.

ادامه مطلب
تظاهرات در بیروت در یک سالگی انفجار بندر

تظاهرات در بیروت در یک سالگی انفجار بندر گالری

یک سال از انفجار شدید و مهلک در بیروت، لبنان، گذشته، اما زخم های انفجار هنوز بر صورت شهر باقی مانده است؛ انفجاری که در ۴ اوت سال گذشته بیش از ۲۰۰ کشته و هزاران زخمی بر جا گذاشت و به تخریب بخش گسترده ای از شهر منجر شد. بسیاری از مردم همچنان خواهان عدالت و درگیر تظاهرات در بیروت هستند. و نیروهای امنیتی از تانکرهای آب و گاز اشک آور برای متفرق کردن تظاهرات کنندگان استفاده کردند.

ادامه مطلب
خشونت و مرگ در هائیتی

خشونت و مرگ در هائیتی گالری

خشونت در خیابان های پورتو پرنس، پایتخت هائیتی، به اوج خود رسیده است. گروه های خلافکار خیابانی رقیب با یکدیگر و نیروهای پلیس بر سر کنترل خیابان ها می جنگند. این شرایط وحشتناک هزاران نفر از ساکنان مناطق درگیری را به فرار از خانه هایشان وا داشته و بزرگ ترین بحران بشری در تاریخ این کشور را رقم زده است.

ادامه مطلب
آتشسوزی مهلک در سواحل جنوبی ترکیه

آتشسوزی مهلک در سواحل جنوبی ترکیه گالری

آتشسوزی در سواحل مدیترانه در ترکیه دست کم سه کشته بر جا گذاشت و به تخلیه چندین روستا و بسیاری از هتل ها منجر شد. (عکس ها توسط خان سویتورک گرفته و در رویترز به اشتراک گذاشته شده اند.)

ادامه مطلب
تظاهرات خشونت آمیز در ایتالیا علیه «گذرنامه سبز»

تظاهرات خشونت آمیز در ایتالیا علیه «گذرنامه سبز» گالری

دولت ایتالیا در تلاش برای کنترل افزایش شدید موارد ابتلا به کووید-۱۹ اعلام کرده است که به زودی (ماه آینده میلادی) برگه واکسیناسیون، تست منفی یا اثبات ایمنی در برابر بیماری برای همه فعالیت ها از جمله حضور در رستوران های فضای بسته، سالن های ورزشی، استخرها، استادیوم ها، موزه ها و سینماها الزامی است. این اعلان، با حضور معترضان و مخالفان در خیابان های شهر رم همراه شد. تظاهراتی که خیلی زود به درگیری معترضان و نیروهای پلیس و خشونت معترضان انجامید. (عکس ها توسط گویلیمو مانجیاپانه گرفته و در رویترز به اشتراک گذاشته شده اند.)

ادامه مطلب
المپیک توکیو: از افتتاحیه تا تظاهرات در اعتراض به برگزاری

المپیک توکیو: از افتتاحیه تا تظاهرات در اعتراض به برگزاری گالری

المپیک تابستانی توکیو جمعه، ۲۳ ژوئیه، آغاز شد. این المپیک در میانه همه گیری کرونا با محدودیت ها و بازخوردی دو گانه همراه بود: گروهی خسته از بیش از یک سال تدابیر قرنطینه و محدودیت های کرونایی از یک مراسم ورزشی گسترده استقبال کردند و گروهی معترض با در دست گرفتن پلاکاردهایی خواستار متوقف شدن المپیک شدند.

ادامه مطلب