عکس نوشته - آرشیو

طولانی ترین جنگ در میان «جنگ های ابدی»
آمریکا در افغانستان:

طولانی ترین جنگ در میان «جنگ های ابدی» گالری

جو بایدن، رئیس جمهوری جدید ایالات متحده، تصمیم گرفته نیروهای آمریکایی را تا ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ از افغانستان خارج کند. این تاریخ درست پس از حمله القاعده به برج های دوقلوی آمریکاست که به تصویب قانون اقدام نظامی علیه تروریسم و آغاز طولانی ترین جنگ های آمریکا انجامید. جنگ هایی که اکنون به «جنگ های ابدی» و بی پایان معروف شده اند.

ادامه مطلب
ماه مبارک رمضان در میانه همه گیری کرونا

ماه مبارک رمضان در میانه همه گیری کرونا گالری

مسلمانان در سراسر جهان تا پیش از همه گیری کرونا در ماه رمضان برای افطار گردهم می آمدند و برای دعا به مساجد می رفتند. اما کووید ۱۹ زندگی آنطوری که می شناختیم را تغییر داده و برای دومین سال متوالی است که در روند برگزاری مراسم در ماه مبارک رمضان اختلال ایجاد می کند و مانع از گردهمایی ها و تجمعات گسترده روزه داران و برگزاری نمازهای جمعات و افطارهای دسته جمعی می شود.

ادامه مطلب
در جبهه جدایی طلبی در اوکراین

در جبهه جدایی طلبی در اوکراین گالری

اوکراین و روسیه مسئولیت خشونت های اخیر در درگیری ها در شرق اوکراین را بر گردن یکدیگر می اندازند. بیش از ۶ سال است که درگیری سربازان اوکراینی با شورشی های طرفدار روسیه همچنان ادامه دارد و طبق اعلان رسمی کی یف، از سال ۲۰۱۴ تا کنون حدود ۱۴ هزار نفر در این منطقه درگیر در خواسته های جدایی طلبی از اوکراین و پیوستن به روسیه کشته شده اند.

ادامه مطلب
جنگ به سرزمین های مرزی میانمار بازگشت

جنگ به سرزمین های مرزی میانمار بازگشت گالری

در بیش از دو ماه اعتراض های خیابانی به کودتا در میانمار، نیروهای امنیتی این کشور در مقابله با تظاهرات کنندگان دست کم ۵۱۰ نفر را کشته اند. با این حال، هزاران نفر در خیابان ها تجمع می کنند تا به خواسته خود برسند. اما درگیری ها تنها مختص شهرهای بزرگ و خیابان های شلوغ از حضور تظاهرات کنندگان نیست و به سرزمین های مرزی رسیده. ارتش های قومی در برابر کودتا بسیج و متحد شده و تنش ها پناهجویان را به سمت مرزها سوق داده اند.

ادامه مطلب
طوفان مهلک در آلاباما

طوفان مهلک در آلاباما گالری

چندین طوفان شدید در شمال آلاباما دست کم ۵ کشته بر جا گذاشته و به زخمی شدن ده ها نفر انجامیده و کل یک محله را با خاک یکسان کرده است. (عکس ها توسط الایژا نووِلاژ گرفته و در رویترز به اشتراک گذاشته شده اند.)

ادامه مطلب
کانال سوئز بسته شد

کانال سوئز بسته شد گالری

یک کشتی باری همانند نهنگی که در ساحل به گل نشسته، کانال سوئز را بلوکه کرد. این اتفاق موج های شوک جدیدی در بازار تجارت جهانی به دنبال داشت و مقامات را وادار کرد همه کشتی های دیگر را پیش از ورودشان به کانال متوقف کنند. شرکت مرتبط با کشتی گرفتار شده در کانال اعلام کرده احتمالا آزاد کردن آن از این موقعیت چند هفته ای طول خواهد کشید. (عکس ها در رویترز به اشتراک گذاشته شده اند.)

ادامه مطلب
دردسر جدید بایدن: کودکان بی سرپرست در مرز مکزیک
آمریکا با بزرگ ترین موج مهاجرت در ۲۰ سال گذشته مواجه شد

دردسر جدید بایدن: کودکان بی سرپرست در مرز مکزیک گالری

وزیر امنیت ملی ایالات متحده اعلام کرد با بزرگ ترین میزان هجوم مهاجران به مرزهای جنوب غربی در ۲۰ سال گذشته مواجه شده است. تلاش خانواده های پناهجو و کودکانی که از آمریکای مرکزی به سمت مرز آمریکا-مکزیک حرکت کرده اند، دولت جدید جو بایدن را برای رسیدگی به وضعیت پناهجویان و کودکان بدون سرپرست و مهاجران زیر سن قانونی به دردسر انداخته است. (عکس ها توسط آدریس لطیف ثبت و در رویترز به اشتراک گذاشته شده اند.)

ادامه مطلب