اخبار اصلی - آرشیو

سعید جلیلی ؛ از وزارت خارجه تا شورای عالی امنيت ملی

سعید جليلی معتقد است ايران به جای پاسخ گويی به سوال های کشورهای غربی بايد در برابر از آنها سوال مطرح کند. او می گوید که ايران می تواند روی فرصت های بيشتر با کشورهايی چون ايتاليا، اسپانيا و سويیس حساب کند.

ادامه مطلب
واکنش آمریکا به سوءقصد علیه جان بی‌نظیر بوتو

انفجار کراچی سیاست خارجی آمریکا را تکان داد

به رغم تلاش‌های واشینگتن برای زمینه چینی ائتلاف مشرف و بوتو، انفجارهای پنجشنبه شب در استقبال از بوتو مقامات آمریکایی را درباره آینده سیاست این کشور در قبال پاکستان دچار تردید کرده است.

ادامه مطلب

موضوع داغ ایران در انتخابات 2008 آمریکا

موضوع ایران چندی است که به مباحث اصلی در رقابت های انتخاباتی سال 2008 آمریکا وارد شده و این احتمال را قوت بخشیده است که به جای موضوع جنجال برانگیز وضعیت نیروهای آمریکایی در عراق، چگونگی مواجه با ایران به تعیین کننده ترین شاخص در این رقابت ها تبدیل شود.

ادامه مطلب

حرف آذری ها به کرسی نشست

باکو از ابتدا طرفدار تقسیم دریای خزر هم از لحاظ منابع انرژی و هم از لحاظ حوزه بندی بود. این خواسته در ابتدا پذیرفته نشد اما بعد از مدتی روسیه و قزاقستان و آذربایجان برای تقسیم منابع انرژی موافقت کردند.

ادامه مطلب

هفت نکته درباره بيانيه تهران

کشورهای حاشیه دریای خزر در اجلاس دوم خود در بیست و چهارم مهر ماه در تهران برای اولین بار بیانیه 25 ماده ای درباره دریای خزر و دیگر مسایل مهم منطقه ای و بین المللی صادر کردند.

ادامه مطلب