اخبار اصلی - آرشیو

بانک مرکزی مالزی و نحوه انتخاب رئیس کل

بحث نحوه انتخاب رئیس بانک مرکزی در ایران این روزها بطور گسترده ای در رسانه ها منعکس شده است و متعاقب اختلاف نظر بین مجلس از يک سو و شورای نگهبان و دولت از سوى دیگر، حل اين موضوع به تشخیص مصلحت نظام محول شده است.

ادامه مطلب

نقش هژمونیک ایران و ترکیه در منطقه

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان به منظور گفت‌وگو درباره تحولات لبنان و نشست 1+5، دوشنبه شب به ترکيه سفر کرد. گفتاری ازاسدالله اطهری، کارشناس و تحلیل‌گر مسائل ترکیه و اسرائیل، برای دیپلماسی ایرانی.

ادامه مطلب

برداشتى از تماس تلفنى احمدى نژاد - مدودف

در فاصله اندک مانده به آغاز مذاکرات استانبول ميان ايران و گروه 1+5 که ايران محتواى آن را غيرهسته اى و غرب کاملا هسته اى مى دانند، تلاش ايران براى اثرگذارى در مذاکرات و پيش کشيدن يک بحث فرعى اما مهم، به تماس هايى ميان تهران و مسکو انجاميد.

ادامه مطلب

آقاى نخست‌وزير، حمله به ايران را از سرت بيرون کن

پس از استعفاى ايهود باراک، از حزب کارگر و بمب خبرى‌اى که به واسطه اين استعفا به وجود آمد، بحث و جدل‌ها بر سر اين موضوع در اسرائيل بالا گرفته است. در اين ميان عده‌اى بر سر حمله احتمالى اسرائيل به تاسيسات هسته‌اى ايران هشدار مى‌دهند.

ادامه مطلب

مقتدا صدر مانع دموکراتیک‌سازی در عراق نيست

من معتقدم به سه دلیل عمده جریان مقتدا صدر در روند دموکراسی عراق می‎گنجد و قواعد بازی دموکراتیک را پی مى گيرد... تحليلى از شجاع احمدوند عضو گروه علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبايی از حضور مقتدا صدر و جريان سياسى منسوب به او عراق.

ادامه مطلب

تغيير تنها در راس کشور

حال اين تحليل وجود دارد که اين حرکت همانند دومينو به ديگر کشورهاى عربى سرايت کند. گفتارى از حسين جابر انصارى، سفير سابق ايران در ليبى درباره آخرين تحولات تونس.

ادامه مطلب