اروپا - آرشیو

پس از گرجستان و مولداوی بحران به مجارستان هم رسيد

تظاهر کنندگان مجارى با حمله به سوى پارلمان اين کشور، با تصميم و راى موافق نمايندگان اين کشور براى انتخاب وزير اقتصاد به عنوان نخست وزير جديد مخالفت کردند. مخالفان خواهان انحلال پارلمان و برگزارى انتخابات زودهنگام شدند.

ادامه مطلب

وخامت جسمی به داد جلاد نازی رسید

امروز صبح رسانه­های اروپایی از جمله شبکه خبری ایورو نیوز، خبر ویژه­ای را در صدر اخبار خود قرار دادند که در نوع خود جذاب بود. دستگاه قضایی ایالات متحده به دلیل وخامت سلامتی جسم، سفر «جان دمیانیوک» عضو برجسته نازی و متهم به کشتار هزاران یهودی در اتاق­های گاز در لهستان در زمان جنگ جهانی دوم به مونیخ را به حالت تعلیق درآوردند.

ادامه مطلب
پس از بيش از ۶۰ سال

بزرگترين قرارداد تسليحاتى روسيه با اسرائيل

در حالی که اسرائیل به روسیه فشار می­آورد تا از فروش سلاح به ویژه موشک­های تدافعی به ایران جلوگیری کند، مسکو قرارداد بی­سابقه­ای را با تلاویو به امضا رسانده که بر اساس آن ارتش روسیه از سلاح­های اسرائیلی برخوردار می­شود. بنا به گزارش منابع خبری، روسیه برای نخستین بار یک قرارداد تسلیحاتی به ارزش ۳۷ میلیون یورو با اسرائیل امضا کرده است که به موجب آن اسرائیل هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین پیشرفته در اختیار روسیه قرار می‌دهد.

ادامه مطلب
تاريخ براى ساکاشويلى تکرار مى‌شود

ساکاشويلى در برابر اعتراض گسترده مردمى

با وجود اين که ايالات متحده عامل اصلى انقلاب مخملین و روى کار آمدن میخائیل سکاشویلی بود، این بار در برابر اعتراض‌های عمومی علیه وی سکوت کرده و اعلام کرده، این مسئله یک موضوع داخلی است و امریکا در آن دخالت نمی‌کند. ‌

ادامه مطلب

زلزله­زده­ها در پیک­نیک

برلوسکونی،‌نخست وزیر ایتالیا برای تسلی زلزله زدگان ایتالیایی که خانه های خود را از دست داده اند گفت فکر کنید آخر هفته به پیک نیک رفته‌اید.

ادامه مطلب

رئیس منطقه چچن: استقلال می خواهیم چه کار؟

رمضان قادرف، رئيس منطقه خودمختار چچن در گفت‌وگو با روزنامه دولتى گازتا رويساسکايا گفت: «چچن به استقلال نياز ندارد... ما يک قلمرو کوچک هستيم و فضاى اندکى براى کسب نان داريم و آمار زاد و ولدمان بالا است. زمانى که نفت تمام شود من به‌عنوان يک رهبر مستقل چه خواهم کرد؟»

ادامه مطلب

آه ترکیه راسموسن را گرفت

حادثه­ای که ساعت 3.5 صبح در اتاق هتل آندرس راسموسن اتفاق افتاد، سبب شد تا از ناحیه کتف آسیب ببیند. مسوولان هتل، راسموسن را به سرعت به بیمارستان منتقل کردند و وی تا ساعت 7 صبح در بیمارستان تحت درمان بود.

ادامه مطلب